Főmenü:

SZABÁLYZATOK

VERSENYSZABÁLYZAT (letöltés)

1.§ Általános
1/1 A bajnokság szervezője a II. Kerület UFC sportegyesület (továbbiakban Versenybizottság = VB). A VB feladata a verseny előkészítése és lebonyolítása. A VB fenntartja a Versenyszabályok módosításának mindenkori lehetőségét!

2.§ Helyszín és időpont
2/1 A bajnokság helyszíne: a Panoráma Sportközpont 2db műfüves, vonalas labdarúgó kispályái (Bp., II. ker., Kolozsvári Tamás u. 11.)
2/2 Egy évben három bajnokság indul (tavasz, ősz, tél).
2/3 Egy szezonban 14 játéknap (forduló) van, kivéve a téli bajnokság, ahol csak 11.
2/4 A pontos időbeosztást tartalmazó sorsolást mindig a nevezés lezárása után kapják meg a csapatok.
2/5 Az aktuális bajnokság kezdete a weboldalon meghirdetett időpontban van.

3.§ Nevezés
3/1 Nevezni a nevezési űrlap kitöltésével és elküldésével lehet. Az elküldött nevezés regisztrációnak minősül, és csak a nevezési díj befizetésével válik véglegessé!
3/2 A nevezési díj befizetésére három lehetőség van:
1./ Telefonos egyeztetés után személyesen az irodánkban;
2./ Átutalod ide (II. Kerület UFC 11712004-20232098) arról a címről, ahová a számlát kérted;
3./ Átutalod ide (Szeltner Norbert 10918001-00000071-80590019) a saját számládról, számlát később kapsz.
3/3 A nevezési díj: 120.000.-Ft, mely tartalmazza a bajnokság minden költségét.
3/4 Nevezési határidő: a weboldalon meghirdetett időpont.

4.§ Lebonyolítás
4/1 A lebonyolítás a nevezett csapatok számától függ, de minden esetben alapszakasszal kezdődik a bajnokság, ahol minden csapat minden csapattal megmérkőzik. A helyezésektől függően csoportos rájátszásban dől el a bajnokság végső sorrendje.
4/2 Alap esetben minden csapat 14 mérkőzést játszik.
4/3 A nevezett csapatok számának függvényében alakulhat úgy a lebonyolítás, hogy egy bajnokságban csak 13 mérkőzést játszik egy csapat.

5.§ Helyezések eldöntése
5/1 A csoporton belüli helyezést a megszerzett pontszám dönti el. A győzelemért 3, a döntetlenért 1, a vereségért pedig 0 pont jár.
5/2 Pontazonosság esetén a következők döntenek ebben a sorrendben: egymás elleni eredmény, jobb gólkülönbség, több lőtt gól, több győzelem.

6.§ Résztvevők
6/1 A csapatokban - megkötés nélkül - bárki szerepelhet, aki a csapatuk adatlapján nevezve lett.
6/2 A verseny „amatőr” jellegére való tekintettel a bajnokságban nem vehet részt olyan játékos, aki a bajnokság időpontjában a Futsal vagy a nagypályás NB.I.-ben igazolt játékos (az adott évre érvényes játékengedéllyel rendelkezik)!
6/3 A bajnokságban 15 éven aluli játékos nem vehet részt!
6/4 A bajnokságban női játékos szerepeltetése nem megengedett!
6/5 Új játékos nevezésére – 18 főig – a bajnokság folyamán bármikor van lehetőség.
6/6 Minden játékos egy játéknapon, csak egy csapatban szerepelhet.

7.§ Díjazás
7/1 A bajnokság végén kupa és érem díjazásban részesülnek az I-III. helyezett csapatok.
7/2 Különdíjban részesülnek a szerdai és a csütörtöki bajnokság gólkirályai.

8.§ Játékvezetés
8/1 A bajnokság valamennyi mérkőzését hivatalos játékvezetők vezetik.
8/2 A játékvezetők díját a nevezési díj magában foglalja.

9.§ Óvás
9/1 Óvást a mérkőzés lefújását követő 15 percen belül írásban lehet benyújtani, melyet a VB bírál el a rendelkezésre álló tényszerű adatok alapján.
9/2 A játékvezető tévedése nem lehet óvás tárgya.
9/3 Óvási díj nincs.
9/4 A mérkőző felek közül bármelyik fél kérheti a játékvezetőt, hogy igazoltassa a másik csapat játékosát (a meccse előtti és utáni 5 percben). A játékvezető az igazoltatást követően a jegyzőkönyvben leírja a véleményét, amit a VB bírál el.
9/5 Amennyiben egy játékos nem tudja igazolni magát, akkor ezt legkésőbb a következő fordulóig megteheti. Ha egy játékos nem hajlandó igazolni magát, akkor az jogosulatlan szereplésnek minősül!
9/6 A jogosulatlan játékost szerepeltető csapat a mérkőzést 0-5-re elveszíti, és a csapat összpontszámából egy büntetőpont levonásra kerül.

10.§ Halasztás
10/1 A bajnokság folyamán mérkőzést halasztani csak az ellenfél beleegyezésével lehet.
10/2 A halasztási kérelmet legalább KÉT NAPPAL a mérkőzés előtt kell bejelenteni csak és kizárólag TELEFONON a VB-nak!
10/3 A halasztott mérkőzés új időpontjáról a feleknek mielőbb meg kell állapodniuk.
10/4 Amennyiben az ellenfél nem egyezik bele a halasztásba, vagy az elmaradt meccs nem kerül bepótlásra, akkor a halasztást kérő csapat 0-5-re elveszíti az adott mérkőzését.
10/5 A halasztásnak külön költsége nincs.

11.§ Egyéb
11/1 A mérkőzés megkezdése előtt a csapatvezetőknek a jegyzőkönyvet ki kell tölteniük.
11/2 A mérkőzéseken a stoplis cipő használata szigorúan tilos!
11/3 A csapatoknak lehetőleg egységes szerelésben kell szerepelniük.
11/4 A bajnokság ideje alatt felmerülő bármely kérdésben, így a jelen szabályokban nem rögzített kérdésekben is a VB jogosult dönteni.
11/5 A bajnokságban mindenki a saját felelősségére vesz részt, az esetlegesen felmerülő sérülésekért vagy balesetekért a VB felelősséget nem vállal!

Cégek Ligája Versenybizottság

JÁTÉKSZABÁLYZAT (letöltés)

A bajnokságban a hagyományos „Kispályás labdarúgás” játékszabályai érvényesek, néhány egyedi módosítással:
- A pályák mérete: 40x20 méter
- A kapu 2m magas és 3m széles (kézilabda kapu)
- A játékidő 2x20 perc. A játékvezető félidőnként dönt az esetleges hosszabbításról, amit jól láthatóan jeleznie kell
- Várakozási idő nincs. Ahhoz, hogy a mérkőzés eredménye hivatalos legyen, a minimum játékidő 2x15 perc.
- A labda mérete: 5-ös. Külső bevonata csak bőr lehet!
- A mérkőzésekre minden csapat köteles egy szabályos labdáról gondoskodni
- A mérkőzéseken 12 fő szerepelhet, de ebből egy időben 5+1 fő tartózkodhat a pályán
- A mérkőzés megkezdéséhez mindkét csapatból minimum 4+1 fő jelenléte szükséges
- A játékot be kell fejezni ha egy csapat összlétszáma (sérülés vagy kiállítás miatt) 2 percnél hosszabb időre 4+1 fő alá csökken.
- Cserélni folyamatosan a pálya középvonalánál lehet, kivéve a kapust. Utóbbit csak akkor, ha a labda nincs játékban.
- A cserejátékosoknak a palánkon kívül kell tartózkodniuk!
- Szabadrúgásnál, szögletrúgásnál a sorfalnak 5m-re kell állnia
- Kezdőrúgásnál az ellenfélnek minimum 5m-re kell állnia
- Az oldalvonalon túlra jutott labda játékba hozása kézzel (bedobás), és lábbal (berúgás) is történhet. Az ellenfél játékosainak ilyenkor minimum 2m-re kell helyezkedniük
- Az alapvonalon túlra jutott labda csak földről, álló labdából hozható játékba
- A szándékos hazaadást a kapus nem foghatja meg!
- Kapusról is van szöglet
- A kapus a labdát a félpályán átrúghatja és átdobhatja
- Középkezdésből és kapukirúgásból is közvetlenül gól érhető el
- A gól akkor érvényes, ha a labda teljes terjedelmével áthaladt a gólvonalon
- Amennyiben egy csapat egy adott félidőben 6 szabálytalanságot követ el, akkor a 6. szabálytalanság után az ellenfél javára 9 méterről elvégzendő ún. kisbüntetőt kell ítélni. Az adott félidőben elkövetett minden újabb szabálytalanság után újabb kisbüntetőt kell ítélni a csapat ellen. (Nem számítanak szabálytalanságnak a technikai hibák! Pl.: szabálytalan bedobás)
- A mérkőzés során a büntetés lehet: sárga lap, 2 perces kiállítás, ill. végleges kiállítás
- A végleg kiállított játékos helyére 5 perc után beállhat egy csapattársa.
- A becsúszó szerelés, illetve annak kísérlete szabálytalan, de a kapus védési céllal a saját büntetőterületén belül becsúszhat, A becsúszó szerelés közvetett szabadrúgással büntetendő
- Nem minősül becsúszó szerelésnek a labdára történő csúszás akkor, amikor az ellenfél nincs a labda mellett

FEGYELMI SZABÁLYZAT (letöltés)

1/1 Jelen fegyelmi szabályzat valamennyi általunk szervezett bajnokságra érvényes.

2.§ Kiállítás
2/1 A kiállítás 2 perces vagy végleges lehet.
2/2 A végleg kiállított játékos helyére 5 perc elteltével egy másik játékos beállhat.
2/3 A végleg kiállított játékos a csapata következő mérkőzésén nem szerepelhet, az esetleges további eltiltásáról a Versenybizottság dönt.

3.§ Jogosulatlan játék
3/1 Ha egy csapatban egy játékos jogosulatlanul szerepel, akkor a csapat az adott mérkőzést 0-5-re leveszíti.
3/2 A fenti eset ismétlődése esetén a vétkes csapat pontlevonással is sújtható.

4.§ Mérkőzésre való ki nem állás, mérkőzés félbeszakadása
4/1 Az a csapat, amelyik a kiírt mérkőzésre nem áll ki, vagy a mérkőzés félbeszakadása a csapat, vagy annak egyik játékosa terhére felróható, a mérkőzést 0-5-re elveszíti, és a csapat összpontszámából 1 pont levonásra kerül.
4/2 A mérkőzés félbeszakadása miatt vétkes csapatot vagy játékost a Versenybizottság eltilthatja vagy kizárhatja.
4/3 Ha egy csapat nem tud kiállni a kiírt mérkőzésére, és erről legalább 3 órával a kezdés előtt telefonon értesíti a Versenybizottságot, akkor nem kap büntetőpontot.
4/4 Háromszori ki nem állás esetén a csapat költség-visszatérítés nélkül törölhető a bajnokságból!

5.§ Károkozás
5/1 A pályákon és annak kiszolgáló létesítményeiben okozott szándékos károkozásért a csapatvezető felel.
5/2 Az esetlegesen okozott kár megtérítéséig a csapat játékjoga felfüggesztésre kerül.